Porady dotyczące bezpiecznych transakcji płatniczych i opcji używanych samochodów sprowadzają się do jednego prostego rozwiązania. W przypadku sprzedaży używanego samochodu, większość osób numer jeden martwi się:”Jak mam zamiar załatwić płatność” Przecież coraz łatwiej jest fałszować czeki kasjera, można zapisywać czeki osobiste na pustych kontach bankowych, a kto chce obsłużyć tysiące dolarów w gotówce?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze gotówka przy naprawie karoserii

Jest to również najbardziej niepokojące, ponieważ w przypadku kradzieży nie zapewnia żadnej ochrony. Są jednak bezpieczne sposoby płatności gotówką.

Oba rozwiązania są niewygodne i wymagają dokończenia transakcji sprzedaży w godzinach pracy. Co więc? Włożyłeś dużo pieniędzy do swojego używanego samochodu. Nie chcesz się oderwać.

Co robisz, jeśli kupujący nie zgodzi się na te warunki? Nie sprzedawaj im samochodu. To takie proste. Żaden uprawniony nabywca nie jest niechętny do pójścia z Tobą do banku.

To prawda, że jeśli wpłaciłeś więcej niż $10.000 w gotówce, Twój bank musi zgłosić transakcję, ale nie powinno to budzić obaw, dopóki zachowa papierkową robotę przy sprzedaży. Ponadto, należy skontaktować się z księgowym w celu ustalenia najlepszego sposobu deklarowania przychodów ze sprzedaży używanego samochodu.

Spotkanie w Banku Kupującego

 • Spotkaj się z kupującym w banku, w którym ma konto.
 • Zrób czeki, a następnie zamień je na czek kasjerski. Jest to 100 procent bezpieczny sposób zapłaty zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego.

  Oferta zapłaty opłat kupującego za czek. W końcu jest to robione dla Państwa wygody i bezpieczeństwa. O naprawie karoserii czytaj tu:

Spotkanie w Twoim Banku – a naprawa karoserii

Każdy, kto może otrzymać czek osobisty lub czek kasjerski może otrzymać gotówkę. Kupujący powinien spotkać się z Tobą w swoim banku z gotówką. Złóż gotówkę i załóż tam papierkową robotę. Twój bank może nawet zaoferować Ci miejsce na prywatną realizację transakcji. Wyjaśnij przełożonemu, co robisz. Na pewno będą mieli puste biurko lub salę konferencyjną, w której można usiąść.

Tworzenie jednorazowego konta

Jest jeszcze jeden krok, który należy rozważyć, jeśli nie możesz prowadzić działalności bankowej w normalnych godzinach pracy. Otwórz małe konto oszczędnościowe w banku, który posiada oddziały w supermarketach. Są one zazwyczaj otwarte siedem dni w tygodniu z wydłużonymi godzinami pracy. Kto wie? Może dostaniesz bezpłatny prezent. Ponadto większość supermarketów oprócz oddziałów banków posiada również kamery nad wejściami.

naprawa karoserii to tylko początek

Płatność po godzinach

Czy nie chcesz zrobić tego kroku, ale kupujący chce zapłacić Ci jeszcze poza normalnymi godzinami bankowymi? Ugh, jest moją pierwszą odpowiedzią, ale jeśli tak, to tylko pod następującymi warunkami:

 • Akceptujecie Państwo osobisty odprawę z nazwiskiem i adresem odpowiadającym ich praw jazdy, ale dokumenty nie będą wymieniane, dopóki kontrola nie ustąpi.
 • Ponownie rano wrzuć czek do banku, aby zweryfikować środki i gotówkę.
 • Następnej nocy należy wraz z samochodem dostarczyć dokumentację.
 • Nie pozwól kupującemu marnować pieniędzy, aby nie zawiesił i nie ufał. To twój używany samochód. On lub ona musi go kupić na twoich warunkach.
 • Pamiętajmy, że w przypadku płatności w transakcjach osobistych klient nie zawsze ma rację.

Wariant Escrow

Ta opcja działa, jeśli sprzedajesz używany samochód kupującemu poza obszarem sprzedaży (powszechnie spotykany w transakcjach internetowych): www.escrow.com.

Warsztat samochodowy a odnowa lakieru

Escrow.com zmniejsza potencjalne ryzyko oszustwa działając jako zaufana strona trzecia, która gromadzi, przechowuje i wypłaca środki zgodnie z instrukcjami Kupującego i Sprzedającego. Usługa Escrow świadczona jest przez licencjonowaną i regulowaną spółkę escrow.

 • Akceptuje on różne formy płatności, ale pamiętajmy, że proces ten różni się w zależności od sposobu płacenia przez kupującego.
 • Jest to najlepszy sposób, jeśli masz do czynienia z zagranicznym kupcem, nawet jeśli niektórzy twierdzą, że przelewy bankowe są bezpieczne.
 • Nie wysyłasz używanego samochodu, dopóki Escrow. com nie poinformuje o tym, że środki finansowe zostały rozliczone.
 • Środki zostaną Ci zwrócone po przyjęciu dostawy przez kupującego.

Ostatni fakt, o którym należy pamiętać. Bank będzie rejestrował duże transakcje gotówkowe, zazwyczaj powyżej $5,000. Większość ludzi nie będzie miała nic do strachu, ale jeśli zrobisz, z jakiegoś powodu, gotówka nie będzie twoim przyjacielem w używanym samochodzie transakcji.