Robisz to cały czas w domu. Dzięki renowacjom czyni się go bardziej luksusowym. Niewielu z nas jednak mogłoby pomyśleć o renowacji naszych używanych samochodów osobowych, ciężarowych czy crossover. Zamiast tego kupujemy zwykle nowy (lub nowy używany) samochód zamiast renowacji tego, co mamy.

Katzkin, lider branży skórzanej Katzkin, wyszedł z tego, co nazywa się „niedrogim luksusowym rozwiązaniem” z pakietami skórzanymi, które można dostosować i zainstalować w ciągu 24-48 godzin od momentu konfiguracji klienta.

Według Tima Clyde’ a, prezesa zarządu Katzkin, skóra to jedyna pozycja, która może natychmiast podkreślić luksusowy styl wnętrza każdego samochodu lub ciężarówki.  Od 30 lat zmieniamy wnętrza samochodów „, mówi Clyde.  Zaczęliśmy od zwykłego wzbogacenia głównego nurtu pojazdów, które posiadały wnętrza z tkaninami i zwiększyły nasze możliwości do ponad 3000 wzorów – w tym pojazdów użytkowych, takich jak Roush i Shelby – ale to właśnie nasza pełna gama wnętrz samochodów ciężarowych stwarza szerszy zakres luksusowych możliwości dla entuzjastów „.

Według Clyde, przemiana wnętrza Katzkin jest propozycją wartości, która pozwala zaoszczędzić konsumentowi średnio 4.000-$6.000 USD, ponieważ nie przechodzi na kolejny pakiet na nowym pojeździe.  Ponadto znacząca biblioteka wzorców Katzkina pozwala na to, aby aktualizacje po przystępnej cenie znów czuły się „nowe”.  Do współpracy z Katzkinem dołączył ostatnio znany projektant Chip Foose.

Do Clyde dotarliśmy, aby za pośrednictwem poczty elektronicznej zrobić z nim pytania i odpowiedzi, aby dowiedzieć się więcej na temat operacji i jak może to usprawnić używany samochód. W końcu, jeśli zainwestowałeś dużo wysiłku w nadanie fryzurze wyglądu i działa ona dobrze mechanicznie, to dlaczego nie zrobić kolejnego kroku i nie ulepszyć wnętrza skórzanym wnętrzem?

Jak długo trwa przebudowa samochodu lub ciężarówki na tapicerkę skórzaną?

W przypadku pojazdów dwurzędowych instalacja trwa tylko około 4 godzin. Faktoring w planowaniu, typowy czas realizacji dla konsumenta wynosi 1-2 dni (konsument porzuciłby pojazd i byłby gotowy do następnego popołudnia).

Jak daleko wstecz możesz sięgnąć? Jaki jest najstarszy oferowany pojazd?

Katzkin posiada ponad 3000 wzorów obejmujących praktycznie wszystkie marki i modele nieluksury, sięgające lat 90-tych. Najstarszym wzorcem jest umowa z Honda z 1986 roku.

Jaka jest wartość dodana do pojazdu po dodaniu skóry?

Trudno dokładnie wiedzieć. Jednak MSRP Katzkina wynosi $1,995, podczas gdy dodatkowy koszt zakupu nowego, wyposażonego w skórę pojazdu w porównaniu z tym samym pojazdem szmatką wynosi zazwyczaj $4,000 – $5,000. Sądzę, że liczby te reprezentują zakres wartości dodanej skóry.

Aby dowiedzieć się, jaką wartość skórzane siedziska mogą dodać do używanego samochodu, przeczytaj nasz artykuł na temat wyceny używanego samochodu, aby dowiedzieć się, jak można znaleźć informacje.

Jaki jest rzeczywisty proces? Czy skóra wyprawiona jest nałożona na istniejącą tkaninę, czy też jest zdejmowana i umieszczona na swoim miejscu? Tkanina jest całkowicie usunięta i zastąpiona skórą.

usuwanie filtra cząstek stałych przez mechanika

Nasza skóra posiada piankowe podłoże – zwiększenie mocy silnika

Uwaga: W efekcie jest to prawie tak, jakbyś miał nowe foteliki z dodatkową piankową podkładką, która dodaje więcej komfortu. Jaki ewentualny wpływ na akumulator i układ elektryczny ma dodanie ogrzewanych i/lub chłodzonych siedzeń? Czy wymaga wymiany baterii? Brak jakiegokolwiek wpływu. Bateria nie wymaga wymiany. Natomiast wymagane jest zwiększenie mocy silnika: Ile można wycisnąć z nowego auta? Po chip tuningu właściciel zmienia serwis na Grand Service

Producenci samochodów będą rozmawiać o skórzanych powierzchniach siedzisk, ponieważ cały fotel może nie być wykonany ze skóry wyprawionej. Albo użyta zostanie skóra fauksowa. Czy twoje siedzenia są wykonane w całości ze skóry? Czy istnieją inne rodzaje materiałów używanych lub dostępnych w celu zwiększenia trwałości lub oszczędności pieniędzy?

Praktycznie wszystkie wnętrza skórzane w przemyśle motoryzacyjnym wykorzystują oprócz skóry również winyl. Winyl znajduje się zazwyczaj z tyłu siedzeń/głowic, części tylnych siedzeń i po bokach przednich siedzeń.

Katzkin jako punkt odniesienia dopasowuje i/lub przewyższa rzeczywistą zawartość skóry wyprawionej we wnętrzach wykończonych skórą OEM.

W branży tej pojawia się trend polegający na zastosowaniu winylowych wnętrz, które wyglądają i czują się bardzo podobne do skóry. Te skórki faux są często sprzedawane przy użyciu nazw, które powodują dezorientację, takich jak „skórzane”, wszystkie takie produkty są wykonane z tworzywa sztucznego lub winylu i jako takie są tańsze w porównaniu do wykończonych skórzanymi wnętrzami.

W porównaniu ze skórą fauksową, skóra jest bardziej miękka, delikatna i wytrzymała i zazwyczaj trwa dłużej. Ponadto skóra faux staje się chłodniejsza podczas zimnej pogody i gorąca podczas ciepłej pogody w porównaniu z skórą naturalną.

Czy jesteś gotowy na wnętrze skórzane? Może to być świetny sposób na zwiększenie wartości używanego samochodu bez konieczności wydawania dużo pieniędzy.